Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
16. kolo | Sobota 06.01.2018, 11:30 | SH SŠP Rooseveltova Olomouc

FBC Mohelnice - FbC Asper Šumperk

0:9

0:3,0:2,0:4

Branky a asistence: 00:53 Viktorin (Harapát), 03:01 Svoboda (Viktorin), 11:02 Svoboda (Viktorin), 18:59 Sitta (Kašpar), 19:24 Svoboda, 24:34 Viktorin (Mareček), 25:09 Kotek (Černohous F.), 29:31 Harapát (Svoboda), 33:47 Viktorin. Bez vyloučení. Diváci: 30. Rozhodčí: Fojt, Bujnoch.

FBC Mohelnice: Hrachovina - Papuk, Bubela, Přikryl, Keprt, Pátek, Šubrt, Bittner, Melhuba, Unzeitig, Weidinger

FbC Asper Šumperk: Buriánková (od 25. minuty Macák) - Mareček, Svoboda, Sitta, Basler, Konášek, Černohous F., Viktorin, Kotek, Harapát, Postulka, Berčák, Šmotek, Kašpar, Mlynář, Skoumal

Komentář

V zápase s Mohelnicí si velkou premiéru odbyla golmanka Bára Buriánková, která od úvodního hvizdu hájila naši branku. Soupeři jsme hned v 1. minutě dokázali díky Jindrovi Viktorinovi vstřelit branku a i tento gól předznamenal, jakým směrem se bude zápas vyvíjet. Mohelnice vůbec nekousala a působila odevzdaným dojmem, takže dva další góly (obě trefy zaznamenal Dan Svoboda) byly jen důsledkem naší převahy.

Ve druhé části hry jsme se nemohli dlouho prosadit přes výborně chytajícího brankáře Hrachovinu, který z týmu soupeře jako jediný snesl přísnější měřítko, přesto v polovině třetiny inkasoval po zásahu Ondry Sitty, na kterého dovršením hattricku navázal Dan Svoboda.

Za stavu 5:0 došlo v bráně Šumperka k rošádě, kdy Barču Buriánkovou nahradil Tomáš Macák, který si stejně jako Barča počínal v bráně suverénně a ani on neinkasoval. Naopak my jsme hned v úvodu závěrečné části hry dvakrát zamířili přesně díky Jindrovi Viktorinovu a Jirkovi Kotkovi. Skóre na 9:0 pak upravil Tonda harapát a taktéž další držitel hattricku - Jindra Viktorin.

Ohlasy

Petr Matěj, trenér Šumperka: "Musím všechny do jednoho pochválit. Ač proti nám nestál silný soupeř, podali jsme bezvadný výkon. Učíme se trošku jiný systém hry, na který si kluci budou určitě chvíli zvykat, i tak jsme ale soupeře k naší bráně prakticky nepouštěli. Ač to není moje starost, moc nerozumím trenérům Mohelnice, kteří kapitánem zvolí hráče, který od začátku do konce zápas odchodí a svým chováním na hřišti rozhodně není příkladem pro své spoluhráče. O to radši jsem za náš tým, který drží pohromadě, povzbuzuje se, i když se třeba v některém zápase moc nedaří. Za tento tým jsem opravdu rád!"