Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Byl jsem velmi překvapen z řady výsledků, hodnotí úvodní kola Divize Michal Šíma

27.09.2016 | Petr Matěj

Š u m p e r k - Mužské áčko se letos bude muset spolehnout na úzký kádr, navíc hodně příležitostní letos dostanou junioři. I přes to se Asperu na půdě dvou těžkých soupeřů podařilo bodovat. Jak zápasy v Krnově a Ostravě hodnotí asistent trenéra Michal Šíma, a co říká právě na roli šumperských mladíků či na řadu překvapivých výsledků, to se dočtete v následujícím rozhovoru.

V sobotu se Vám poprvé v lize podařilo vyzrát na Krnov. Jaký to byl zápas?

Zápas hodně ovlivnila řada absencí na obou stranách, proto se domnívám, že nešlo o tak kvalitní zápas, jako to jindy s Krnovem bývá. Byli jsme poměrně často na míčku a troufnu si říct, že konečné vítězství v nájezdech bylo zasloužené, přestože jsme v zápase dotahovali. Nemáme však takovou sílu v zakončení, takže vítězit na pár gólů bude v sezoně nutností. Orca se v průběhu zápasu změnila v tým jednoho hráče, ale Filipa jsme pokryli poměrně dobře, prosadil se jen dvakrát, a to ještě z nepříliš typických pozic v těsné blízkosti branky, napínavý zápas jsme pak strhli i díky Vašíčkovi v brance, který svůj skvělý výkon korunoval v nájezdech.

O den později jste změřili síly s Letkou. S tou jsme prohráli v srpnu v prvním kole Poháru. Tentokrát je to alespoň za bod. Jak bys zhodnotil tento duel?

V Poháru jsme neměli šanci, v té době jsme byli ještě opaření z toho, že najednou nemáme tři a půl silné pětky, ale jen dvě a ještě notně omlazené. V neděli jsme však měli mnohem více sebevědomí než v srpnu, dobře jsme bránili a dovolili velice dobře technicky vybavenému soupeři jen 3 branky. Sami jsme však neměli potřebnou kvalitu v útoku, abychom vyhráli. V hodně nervózním závěru pak v prodloužení Letka získala bonusový bod zaslouženě.

O víkendu chyběli tři hráči základní sestavy – Daniel Chladil, Jindřich Kamler a Michale Maus. Jak jste si jako tým s jejich absencí poradili?

Jak jsem již řekl, oproti loňsku je náš kádr výrazně užší, někteří hráči kvůli zaměstnání ani netrénují s týmem, takže každá absence je znát. Chyběli všichni tři citelně, ovšem pozitivem je, že třeba před rokem bych neřekl, že s takovými dvěma pětkami budeme hrát vyrovnané zápasy s těžkými soupeři. A podívejte, ono to jde, všichni si zvykáme a bude to už jen lepší.

Právě kvůli malému počtu hráčů dostali příležitost i mladíci, mezi nimi i ještě loni dorostenec Mondek. Jak utkání naši junioři odehráli a jak jste s nimi spokojení?

Jsou plnohodnotní členové týmu jak na hřišti, tak mimo něj. Zvládají svoji roli velmi dobře, co jim chybí na zkušenostech, dohánějí rychlostí a bojovností, i když je jasné, že proti kvalitním zkušeným borcům nám obecně jako celému týmu chybí technická vyspělost, kila i taktické myšlení.

První hrací víkend přinesl řadu překvapivých výsledků. Nejvíce asi udivuje výhra Uničova v Krnově. Letos to asi bude hodně vyrovnaný ročník, co myslíš?

Byl jsem velmi překvapen z řady výsledků. Orlová hrála první zápas v šesti lidech, pak vyhrála v Hluku, Frýdek prohrál v Lanžhotu…určitě nás čeká nesmírně zajímavý ročník na hodně vysoké úrovni. Těžko hledat slabého soupeře. Osobně nejvíce favorizuji Telnici, nahoře bude také Krnov, i když se mu první mače nepovedly, za béčko Buldoků hraje exreprezentant Jakůbek, takže také velká kvalita. Věřím, že také zamícháme pořadím v horní polovině tabulky.

O víkendu 8. a 9. října přivítáte na domácí palubovce Lanžhot, nováčka Divize a Hluk. Co o soupeřích víme? Shodneme se asi, že to určitě nebude procházka růžovým sadem…

Ze soupeřů známe jen Hluk, to bude velmi těžký zápas, velmi tvrdý a vypjatý. Nevěřím, že Spartak přijede do Šumperku jako posledně s hodně slabou sestavou. Očekávám vyrovnané utkání. Lanžhot jsem nikdy hrát neviděl, ale v neděli porazil Frýdek, který ještě loni hrál Národní ligu, takže nás určitě nečeká nic lehkého. Věřím, že budeme mít k dispozici více než dvě pětky a rozložíme únavu na více lidí, protože závěry obou zápasů teď o víkendu zejména starší první pětce už vůbec nechutnaly (úsměv).

 
Aktuální články
NOVÁ CENA - příměstský tábor za 1 700,- Kč

Šumperk - Vůbec poprvé ve své sedmnáctileté historii uspořádá šumperský florbalový klub svůj vlastní příměstský tábor. Zájemci z...

 
Turnaj Junior Ostrava Cup 2018

1.-3.6.2018 - víkend plný florbalu a zážitků v Ostravě  je za námi.Na letošní Ostrava-Cup vyrazilo družstvo dorostenek.

 
Turnaj o pohár města Přerova

V sobotu 26.5.2018 bojovala dvě družstva elévů, Tygři a Ďáblové, na turnaji o pohár města Přerova. Turnaje se zúčastnilo 16...

 
Valná hromada klubu se uskuteční v pondělí 4. června
 
Tréninky v měsíci květnu a červnu (přípravka - mladší žáci)
 
Ženy skončily čtvrté
 
Starší žáci zakončili Olomouckou ligu dvěma výhrami a celkově skončili čtvrtí
 
Zlatý závěr sezóny v podání našich elévů
 
V Moravském Berouně brali starší žáci bod
 
Lístky na MS 2018 k dispozici (PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO)
 
Zápasy
Muži A | Neděle 04.03.2018, 17:00
22. kolo
6:5
Olomouc - Šumperk
 
Muži B | Sobota 10.03.2018, 10:30
18. kolo
6:6
Přerov - Šumperk
 
Ženy | Sobota 31.03.2018
17. kolo
3:3
Prostějov - Šumperk
 
Junioři | Sobota 03.03.2018, 13:10
20. kolo
1:2
Šumperk - Postřelmov
 
Dorostenci | Neděle 25.03.2018, 13:50
20. kolo
5:2
Přerov - Šumperk
 
Dorostenky | Neděle 25.03.2018
18. kolo
8:1
Vítkovice - Šumperk
 
Starší žáci | Neděle 15.04.2018, 18:50
22. kolo
2:5
Šternberk - Šumperk
 
Mladší žáci | Sobota 17.03.2018, 13:15
8. kolo
3:1
Prostějov - Šumperk
 
Elévové | Neděle 15.04.2018, 12:40
10. kolo
Litovel - Šumperk
 
 
FbC Asper Šumperk, z.s., náměstí Jana Zajíce 2832/11, 787 01 Šumperk RSS